SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Vägglampetter 5508136
nr 550 8136
Vägglampetter
ett par, tenn, Svenskt tenn, höjd: 23,
Kondition: slitage, skador
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
måndag 3 november 2008
kl 16:42:22
29/10 13:05:41
31/10 16:10:11
150 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn